Uroczyste wydanie floty samochodów w salonie Renault Karlik.

Renault

GLS powiększa swoją flotę o 24 ELEKTRYCZNE RENAULT MEGANE E-TECH

GLS Poland, jeden z głównych dostawców usług transportowych w Polsce, w sierpniu powiększy swoją flotę o 24 samochody Megane E-Tech 100% electric. Te nowoczesne i bezemisyjne auta wyposażone są w 26 systemów wspomagających prowadzenie i zapewniają do 450 km zasięgu.

To już kolejny w tym roku duży kontrakt flotowy na dostawę elektrycznych Megane w Polsce, tym razem realizowany przez Karlik Sp. z o.o. – autoryzowanego koncesjonera Renault z Poznania. Myślę, że aktualnie model ten jest atrakcyjną ofertą na rynku i pewnym rozwiązaniem dla firm poszukujących oferty powiększenia swojej floty o samochody nowoczesne, bezpieczne i bezemisyjne – mówi Tomasz Mróz, dyrektor wykonawczy Renault w Polsce i krajach bałtyckich.  

Wybrany przez GLS Poland model, to Megane E-Tech 100% electric w wersji techno EV60 220KM Optimum Charge z pakietem winter, pakietem advanced driving assist pozwalającym dostosować zachowanie auta do warunków drogowych. Asystent inteligentnie reguluje prędkość, uwzględniając ukształtowanie drogi (np. rondo, zakręt) utrzymując dystans bezpieczeństwa oraz samochód na środku pasa ruchu. W momencie zmniejszenia prędkości pojazdu poprzedzającego elektryczny Megane zatrzyma się, a w przypadku wznowienia ruchu ruszy automatycznie.

Samochód jest wyposażony w to, co najlepsze w kwestii bezpieczeństwa, posiada 26 systemów wspomagających prowadzenie m.in. cyfrowe lusterko wsteczne, które gwarantuje widok do tyłu za pomocą kamery, system rozpoznawania znaków drogowych (TSR), system kontroli zmęczenia kierowcy (DAA), pełen pakiet kamer 360˚ 3D, funkcję bezpiecznego wysiadania (OSE), system awaryjnego utrzymywania pasa ruchu (ELKA), czy system wspomagania nagłego hamowania podczas jazdy do tyłu (R-AEB) połączony z systemem wspomagania wyjeżdżania z miejsca parkingowego tyłem (RCTA).

Megane E-Tech 100% electric to wzorzec innowacyjnej mobilności. Połączenie wyjątkowego designu z zaawansowaną technologią. Samochód jest wyposażony w system multimedialny openR link z wbudowanymi usługami Google.

Renault Megane E-Tech 100% electric jest najlżejszym samochodem w swoim segmencie (1637 kg).

Komputer pokładowy automatycznie steruje temperaturą akumulatora i silnika, aby zapewnić optymalne wykorzystanie energii oraz jak najszybsze ładowanie pojazdu. Samochód z silnikiem EV60 220 KM zapewnia do 450 km zasięgu w cyklu WLTP.

Uroczyste wręczenie kluczyków odbyło się w centrali firmy Karlik, na poznańskim Franowie przy ul. Torowej 12. Ofertę finansową zrealizowała firma MHC Mobility Poland.