POZNAŃ DACIA EXTREME TOUR 2023

Dacia

DACIA EXTREME TOUR 2023 w Poznaniu

  • Już w najbliższą niedzielę, 25 czerwca w Poznaniu zostanie zainaugurowany cykl wydarzeń Dacia Extreme Tour 2023, podczas którego będzie można poznać i przetestować nową outdoorową gamę samochodów Dacii w wersji Extreme. Zapraszamy w godz. 8.00 – 18.00 na poznańską Maltę.
  • Dacia Extreme Tour odwiedzi łącznie 11 miejscowości w różnych częściach Polski, zaczynając od Poznania. Specjalnie przygotowana ekspozycja Dacii będzie obecna przy trasie Survival Race (Polana Harcerza), biegu z przeszkodami, podczas którego będzie można sprawdzić się na jednym z trzech dystansów.
  • Mieszkańcy Poznania będą mogli także obejrzeć na miejscu oraz przetestować modele Dacii w wersji Extreme z wyposażeniem z nowego pakietu akcesoriów InNature, który docenią zwłaszcza miłośnicy spędzania czasu na świeżym powietrzu.
  • Kalendarz spotkań Dacia Extreme Tour: dacia.pl

Dacia Extreme Tour 2023 to cykl wydarzeń organizowanych przez Dacię od 25 czerwca do 3 września br.

w 11 miejscowościach w różnych częściach Polski. W Poznaniu strefa Dacii Extreme dołączy do Survival Race, biegu z przeszkodami, podczas którego uczestnicy będą mieli do wyboru trzy poziomy trudności ze spektakularnymi przeszkodami.

Podczas Dacia Extreme Tour mieszkańcy Poznania i okolic będą mogli poznać i przetestować modele z gamy Dacii w outdoorowej wersji Extreme.  Wszystkie samochody przeznaczone do testów: Sandero Stepway, Duster oraz 7-miejscowy rodzinny Jogger, będą dostępne w wersji z dwupaliwowym silnikiem ECO-G 100. Dacia jest jedynym producentem oferującym kompletną gamę samochodów wyposażonych fabrycznie w dwupaliwowe silniki (benzyna/LPG).

Na jazdy testowe modelami Dacia w wersji Extreme można zarejestrować się na dedykowanej stronie wydarzenia: extremetour.dacia.pl lub po prostu przychodząc na miejsce.

 

DACIA W WERSJI EXTREME

Gama Dacii, oprócz nowej identyfikacji wizualnej marki, wzbogaciła się o nowy poziom wyposażenia: Extreme.
Outdoor według Dacii to sposób na życie, a outdoorowy zestaw wyposażenia może być szczególnie przydatny dla poszukiwaczy przygód, aktywnych na świeżym powietrzu. Outdoorowy design wersji Extreme w dyskretny sposób nawiązuje do świata otwartych przestrzeni.

Modele Dacii w wersji Extreme wyróżniają się designem subtelnie nawiązującym do outdoorowej aktywności, oryginalnymi materiałami i innowacyjnymi funkcjami. We wnętrzu wersja Extreme posiada nowy rodzaj tekstylnej, szarej tapicerki o nazwie MicroCloud, która cechuje się dużą odpornością na działanie czynników zewnętrznych i jest niezwykle łatwa do czyszczenia, a jej oryginalna powierzchnia, wizualnie przypominająca welur, jest bardzo miękka i przyjemna w dotyku.

Modele Sandero Stepway Extreme i Jogger Extreme zostały w standardzie wyposażone w system Extended Grip, który zapewnia optymalną skuteczność napędu w każdym, nawet trudnym terenie. System Extended Grip umożliwia obracanie się przednich kół i wybieranie luźnego gruntu aż do uchwycenia przyczepności, przy jednoczesnej optymalizacji parametrów pracy układu ESP.

Dacia w wersji Extreme, to również możliwość doposażenia auta w specjalne akcesoria z gamy akcesoriów InNature.
W ramach nowego pakietu akcesoriów InNature będzie można zobaczyć pakiet Sleep, dzięki któremu Dacia Jogger może stać się autem przeznaczonym do spania na łonie natury.

Pakiet Sleep, pierwszy element z gamy akcesoriów InNature, z którym podczas Dacia Extreme Tour będzie można się w pełni zapoznać, jest dostępny dla wszystkich wersji wyposażeniowych Joggera i pozwala w ciągu kilku minut przekształcić wnętrze samochodu w sypialnię. Przy zaciągniętej rolecie bagażnika pakiet pozostaje niewidoczny, a Dacia Jogger zachowuje cechy 5-miejscowego samochodu osobowego. Pakiet Sleep składa się z drewnianej skrzyni, dostosowanej do wymiarów bagażnika Dacii Jogger i dającej się rozłożyć w ciągu niecałych 2 minut, tworzącej duże, podwójne łóżko z materacem. W rezultacie powstaje bardzo duża przestrzeń do spania: 190 cm długości, do 130 cm szerokości i minimum 60 cm odległości od materaca do dachu. Całkowite złożenie skrzyni umożliwia powstanie w bagażniku Joggera przestrzeni ładunkowej o pojemności 220 litrów. Część strefy przechowywania skrzyni pakietu Sleep daje się odchylić ku tyłowi, powstaje wówczas stolik, na którym można na przykład wygodnie zjeść posiłek pod osłoną otwartej klapy bagażnika Joggera. Pakiet Sleep waży zaledwie 50 kg, więc w razie potrzeby można go łatwo wyjąć z samochodu. Uzupełnieniem pakietu Sleep z serii InNature mogą być dostępne firmowe akcesoria, zwiększające komfort użytkowania Dacii Jogger, jakimi są rolety na wszystkie szyby, zapewniające dyskrecję i zaciemnienie wnętrza, a także zewnętrzny namiot, dający się przy otwartej klapie bagażnika spiąć z nadwoziem Joggera, zwiększając tym sposobem przestrzeń do biwakowania.

 

DACIA EXTREME TOUR 2023 W POZNANIU:

Poznań, 25 czerwca (niedziela), godz. 8.00-18.00, Poznań Malta, Polana Harcerza, ul. Wiankowa 3 (Survival Race)