Zupełnie nowy Hyundai Veloster N

Hyundai

Hyundai zaprezentował nowego Velostera N.

Wyposażony w zupełnie nową 8-biegową mokrą dwusprzęgłową skrzynię biegów (N DCT), nowy Veloster N został zaprojektowany i skonstruowany tak, aby zapewniać radość podczas jazdy.

Hyundai opracował skrzynię biegów N DCT, by zapewnić wrażenia, jak w przypadku manualnej skrzyni biegów oraz wygodę automatycznej skrzyni biegów. Dzięki N DCT nowy Veloster N może przyspieszyć od 0 do 100 km / h w 5,6 sekundy czyli o 0,5 sekundy szybciej niż odpowiednik ze skrzynią manualną.

Skrzynia N DCT jest wyposażona w elektroniczne siłowniki, które sterują dwoma sprzęgłami, zapewniając komfort, poprawę oszczędności paliwa i, co najważniejsze, przyjemność z jazdy. W przeciwieństwie do przekładni dwusprzęgłowej z suchymi sprzęgłami, N DCT wykorzystuje olej, który znacznie poprawia wydajność smarowania i chłodzenia, co pozwala na przeniesienie większego momentu obrotowego.

N DCT oferuje funkcje podobne do gier wideo, które zwiększają przyjemność z jazdy. N Grin Shift (NGS) zwiększa moment obrotowy o 7 procent z 353 do 378 Nm, umożliwiając chwilowe „przeładowanie” turbosprężarki i maksymalizuje reakcję przekładni przez 20 sekund.

Klienci mogą również wyposażyć nowy Veloster N w fotele kubełkowe N Light Sports. Jednoczęściowe kubełkowe fotele są wykończone miękką tapicerką z alcantary, aby mocno trzymać kierowcę w pozycji, gdy samochód jedzie na zakrętach z dużą prędkością. Fotele do jazdy na torze są cieńsze i ważą około 2 kg mniej niż standardowe siedzenia. Jak wskazuje na to nazwa, fotele kubełkowe N Light Sports mają podświetlane logo N w górnej części oparcia, które poprawia estetykę wnętrza. Świecące logotypy N w połączeniu z innymi światłami wewnętrznymi tworzą niepowtarzalną atmosferę.

„Veloster N oddaje podejście Hyundaia do samochodów o wysokich osiągach. Wyposażając Veloster N w N DCT, kierowcy zyskują jednocześnie lepsze osiągi i wygodę. Każdy, kto chce czerpać przyjemność z jazdy, chętnie poprowadzi nowego Velostera N – codzienny samochód sportowy o torowych możliwościach.” – powiedział Thomas Schemera, Szef Działu Produktu Hyundai Motor.

Hyundai wprowadził markę N, aby przyspieszyć bicie serca kierowcy za każdym razem, gdy znajduje się za kierownicą. Veloster N został opracowany w globalnym centrum badawczo-rozwojowym w Korei i przetestowany potwierdził w centrum testowym w Nürburgring w Niemczech.

Nowy Hyundai Veloster N trafi do sprzedaży w Korei Południowej w tym miesiącu, a następnie na kolejne rynki.

Źródło: Hyundai Motor Poland