Plan Hondy na bardziej ekologiczną przyszłość – czyli kilka słów o hybrydowej wersji Hondy CR-V.

Honda - CR-V Hybrid
Honda

Honda CR-V Hybrid

W świetle rosnącej świadomości ekologicznej sprostanie coraz większym wymaganiom norm niskiej emisji zanieczyszczeń w ruchu drogowym jest bardzo ważne i będzie ważne w przyszłości.

Nowe przepisy wywarły już wpływ na koszt jazdy i w przyszłości nadal będą na niego wpływać. Nastał czas napędów hybrydowych, które wraz upływem czasu będą zdobywać coraz większą popularność, co ma związek z potencjalnie o wiele mniejszym zużyciem paliwa przez samochody hybrydowe i niższą emisją CO2 niż w przypadku tradycyjnych pojazdów benzynowych. Ujmując to w prostych słowach, pojazdy hybrydowe zostaną z nami na dłużej, a w dłuższej perspektywie zapewniają duże oszczędności finansowe.

Korzystając z dwusilnikowego układu i-MMD, Honda stworzyła pierwszy powszechnie dostępny hybrydowy SUV przeznaczony do sprzedaży w Europie jako nowy model Honda CR-V. Ten nowy model CR-V jest znany z konstrukcji najwyższej jakości, uniwersalnego charakteru i niezrównanej w swojej klasie przestronności. Został skonstruowany w oparciu o wzorowany na cyklu Atkinsona silnik benzynowy o pojemności 2 litrów i wyjątkowy hybrydowy układ napędowy. Wszystko to ma na celu zapewnienie możliwości dotarcia o wiele dalej, za o wiele mniejszą cenę i w dowolne miejsce.

Układ napędowy

Hybrydowy układ napędowy Honda i-MMD zapewnia natychmiastową reakcję dzięki dwóm silnikom elektrycznym, co pozwala na emocjonującą jazdę. Ale nie chodzi tu jedynie o moment obrotowy silnika elektrycznego, ponieważ nasze pojazdy hybrydowe łączą w sobie najlepsze cechy obu światów. Ten typ inteligentnego napędu automatycznie i płynnie przełącza się pomiędzy zasilaniem elektrycznym przy niższych szybkościach a silnikiem benzynowym przy wyższych szybkościach, zależnie od tego, która opcja jest bardziej wydajna.

Elegancki i cichy

Jazda hybrydową Hondą jest wyjątkowym doświadczeniem, ponieważ nic nie dorówna uczuciu łagodnego i spokojnego ruszania w trybie elektrycznym. Gdy następnie zostaje uruchomiony silnik benzynowy, sam moment przełączenia następuje tak cicho i płynnie, że można nie zauważyć, że silnik został w ogóle uruchomiony.

Brak konieczności podłączania do źródła zasilania

Wspaniałą cechą produktu Hondy jest brak konieczności poszukiwania stacji ładowania czy instalacji w domu specjalnego gniazda. Podczas działania silnika następuje ciągłe ładowanie baterii, a użytkownik potrzebuje jedynie zapewnić benzynę, tak jak to się na ogół dzieje. To naprawdę takie proste.

Mniejsze zużycie paliwa

Technologia hybrydowa pozwala na zmniejszenie rachunków za paliwo i oszczędność pieniędzy. Mniejsze zużycie paliwa oznacza także niższy poziom emisji spalin, co jest korzystne zarówno dla portfela, jak i środowiska.

Spokój ducha

Przez pięć lat lub okres do momentu przejechania 100 000 km (zależnie od tego, co nastąpi najpierw) nie trzeba się niczym martwić. Bateria Honda i-MMD jest objęta wszechstronną gwarancją.

Ten i inne modele Hondy o można oczywiście osobiście przetestować w salonie Honda Karlik na poznańskiej Malcie do którego zapraszamy.

Bezpośredni kontakt z naszymi doradcami:
☎️ Krzysztof – 668 006 615
☎️ Staszek – 602 402 692
☎️ Karol – 662 143 900