Peugeot Grupa Karlik wraz z Lions Club Poznań 1990 dla Ryszarda Szurkowskiego!

Jaguar, Land Rover, Peugeot

W sobotę 11 lipca Członkowie Lions Club Poznań 1990 przekazali specjalistyczny samochód Peugeot Rifter Panu Ryszardowi Szurkowskiemu. Serdeczne podziękowania dla Sponsorów i Darczyńców.

Przypomnijmy. Ryszard Szurkowski w 2018 roku podczas amatorskiego wyścigu kolarskiego uległ poważnemu wypadkowi, w wyniku którego aktualnie jest sparaliżowany i porusza się na wózku. Jakiś czas temu opuścił szpital, ale każdego dnia musi być dowożony na rehabilitacje, zabiegi oraz konsultacje, często do dwóch, a nawet trzech miejsc w ciągu jednego dnia. Do tej pory wynajmowano specjalistyczny transport, ale od dzisiaj Ryszard Szurkowski ma swój własny samochód, który jest kompleksowo przystosowany do przewozu osoby niepełnosprawnej poruszającej się na wózku.

Wnętrze samochodu Peugeot Rifter (za wyjątkiem siedzenia kierowcy – Ryszard nie będzie sam prowadził samochodu) zostało całkowicie przebudowane. Przedni fotel pasażera jest równocześnie fotelem specjalnego wózka, którego podwozie podstawia się do wnęki drzwi, a następnie specjalne ramię wysuwa pacjenta na wspomnianym fotelu i wpina go do podwozia. Proces działa również odwrotnie – wypina z podwozia fotel i wjeżdża z osobą do wnętrza auta. Cały system został zakupiony w Szwecji. Tył samochodu został praktycznie całkowicie wycięty, wstawiono nową podłogę wraz z najazdem, specjalistycznymi zabezpieczeniami i dodatkowymi fotelikami dla opiekuna. Pan Ryszard może bez problemu wjechać do środka na wózku elektrycznym (ta wersja jest na krótsze dystanse w mieście). Wszystkie niezbędne do budowy  komponenty zostały wykonane na zamówienie w specjalistycznej firmie w Niemczech. Całkowity koszt realizacji w przeliczeniu na złotówki wynosi 85.000 zł. Jest to spora kwota, jednak modernizacja na takim poziomie z pełną homologacją tyle kosztuje.

Samochód został opłacony, w tym miejscu podziękowanie dla firmy Peugeot Grupa Karlik oraz sponsora, który chciał pozostać anonimowy.

Potrzebna kwota to nadal około 70% kwoty modernizacji pojazdu, jeśli ktoś chciałby wesprzeć tą akcję, może wpłacić dowolną kwotę na poniższe konto:

Stowarzyszenie Lions Club Poznań 1990

nr konta; 09 1240 1747 1111 0000 1845 5759 | PeKaO S.A. I Oddz. w Poznaniu

tytuł przelewu: leczenie i rehabilitacja Ryszarda Szurkowskiego

Akcja pomocy cały czas trwa https://www.poznan1990.lions.org.pl

 

fot. zbiorowa: Krzysztof Robiński, Paweł Neyder, Ryszard Jakubowski, Krzysztof Musiał, Krzysztof Kozanecki, Ryszard Szurkowski.

transport: niezastąpiony Krzysztof Musiał + zestaw Jaguar Land Rover CarConcierge by Karlik