Oto nowa Honda CR-V (2023) w wersji na rynek Amerykański!

Honda

Stylizowany na auto terenowo-rekreacyjne model Hondy należy do ścisłej czołówki najchętniej kupowanych SUV-ów w Stanach Zjednoczonych. I to właśnie za Oceanem światło dzienne ujrzała zupełnie nowa Honda CR-V szóstej generacji.

Amerykański oddział koncernu opublikował zdjęcia oraz szczegóły dotyczące tamtejszej oferty produktowej na model Honda CR-V nowej generacji (2023). Można zakładać, że pod względem wizualnym wersja europejska nie będzie znacząco odbiegać od swojego krewniaka ze Stanów Zjednoczonych. Podobnie było przecież chociażby z nową Hondą CIVIC, która najpierw ujrzała światło dzienne w USA, a dopiero potem zawitała na Stary Kontynent.

Przedni pas nowego CR-V zdominowany jest przez ustawioną pionowo atrapę chłodnicy o regularnym kształcie oraz wąskie oczy reflektorów, których górny kontur podkreślają diodowe światła do jazdy dziennej. Pod krawędzią pokrywy silnika przebiega ozdobna listwa, która optycznie poszerza karoserię SUV-a japońskiej marki.

W kabinie pasażerskiej nowej Hondy CR-V uwagę zwraca umieszczony poziomo ekran stacji multimedialnej oraz znajdujący się nieco niżej panel z pokrętłami do regulacji głośności radia i szybkich skrótów do poszczególnych funkcji pokładowych. Podobnie jak w najnowszej edycji Civica zdecydowano się zamontować szeroką kratkę o wzorze plastra miodu, która umiejętnie maskuje otwory nawiewów.

Szczegółów dotyczących europejskiej specyfikacji nowej Hondy CR-V jeszcze nie znamy. Wydaje się jednak prawdopodobne, że będzie to samochód dostępny wyłącznie z napędem hybrydowym e:HEV. Dodajmy, że prototypowe egzemplarze tego modelu widziano już podczas testów na publicznych drogach.