Jaguar I-PACE liderem sprzedaży wśród elektrycznych suv-ów w Polsce

Jaguar

Wielokrotnie nagradzany, Jaguar I-PACE, cieszy się popularnością wśród Klientów swojego segmentu. W 2019 roku był najczęściej wybieranym w Polsce SUV-em z napędem elektrycznym, a w skali sprzedaży wszystkich aut elektrycznych w Polsce, uplasował się na czwartej pozycji.

Samochody elektryczne to główny wyznacznik rozwoju motoryzacji XXI wieku. Wśród polskich Klientów utrzymuje się dynamiczna tendencja wzrostowa w ich sprzedaży – w 2019 roku wzrost sprzedaży w segmencie samochodów elektrycznych (BEV) wyniósł aż 135% .

Zgodnie z danymi Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar, najpopularniejszym w Polsce SUV- em z napędem elektrycznym 2019 roku, nie tylko segmentu Premium, został Jaguar I-PACE, który jednocześnie znalazł się w pierwszej czwórce najchętniej wybieranych „elektryków” w kraju, z liczbą 75 zarejestrowanych sztuk. Obejmując pozycję lidera, zdystansował swoich głównych konkurentów: Audi E-tron (71 sztuk), Mercedesa EQC (18 sztuk) czy Teslę Model X (14 sztuk).

Zaprojektowany jako samochód elektryczny, I-PACE charakteryzuje się odważną, opływową linią nadwozia oraz wnętrzem oferującym ilość przestrzeni odpowiednią dla pięciu pasażerów oraz ich bagażu. Elektryzujące osiągi zapewniają mu dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 400 KM. Generują one 696 Nm momentu obrotowego i rozpędzają samochód od 100 km/h w 4,8 sekundy, jednocześnie zapewniając zasięg nawet 470km (WLTP).

Jaguar I-PACE to pierwszy samochód w historii, który zdobył trzy tytuły w plebiscycie World Car of the Year. Otrzymał nie tylko główną nagrodę Światowego Samochodu Roku, ale został także doceniony w kategoriach Światowy Zielony Samochód Roku oraz Światowy Samochodowy Design Roku 2019. Zwyciężył również w plebiscycie Car of the Year 2019 (Samochód Roku 2019), dopełniając tym samym listę najważniejszych nagród ubiegłego roku. W Polsce samochód został doceniony m.in. przez dbającą o środowisko, znaną polską aktorkę Małgorzatę Kożuchowską, która modelem I-PACE porusza się na co dzień.

Chcesz wiedzieć więcej na temat tego modelu?
Wejdź na: https://karlik.jaguar.pl/jaguar-range-i-pace

lub zadzwoń: +48 61 677 50 00