Jaguar I-Pace jako pierwsza na świecie taksówka elektryczna o dużej mocy z indukcyjnym systemem ładowania akumulatorów!

Jaguar

Jaguar Land Rover postanowił zaangażować się w projekt wdrożenia elektrycznych taksówek o dużej mocy z funkcją bezprzewodowego ładowania, który prowadzony jest przez miasto Oslo we współpracy z czołowymi markami z branży technologicznej.

W programie znanym pod nazwą „ElectriCity” marka Jaguar dołączy do skandynawskiego operatora taksówek Cabonline (NorgesTaxi AS), największego operatora punktów ładowania w regionie – Fortum Recharge, amerykańskiego dewelopera technologii Momentum Dynamics oraz miasta Oslo, aby zbudować wysokowydajny, pierwszy na świecie systemem bezprzewodowego ładowania taksówek elektrycznych o dużej mocy, a dzięki udostępnieniu modelu infrastruktury ładowania, można będzie wdrożyć go niemal wszędzie, pomoże to w sprawnym wprowadzeniu tej technologii na całym świecie.

Jaguar Land Rover dostarczy 25 egzemplarzy Jaguara I-PACE do Cabonline, największej sieci taksówek w Skandynawii. Ten wyczynowy SUV został zaprojektowany z myślą o obsłudze technologii bezprzewodowego ładowania Momentum Dynamic, co czyni go idealnym pojazdem do prowadzenia inicjatywy. Zespół inżynierów i techników z Momentum Dynamics i Jaguar Land Rover został zaangażowany do pomocy w testowaniu rozwiązania, a Cabonline zapisał się do obsługi floty w ramach programu ElectriCity w Oslo.