Jaguar E-Type 60 Collection

Jaguar

Oddział Jaguar Classic celebrując 60-lecie modelu E-Type stworzy 6 par (Coupé i Roadster) fabrycznie nowych egzemplarzy.

Będą one napędzane przez 6-cylindrowy silnik o pojemności 3,8l i mocy 265KM , malowane odpowiednio w pochodzących z roku 1961 unikatowych kolorach Flat Out Grey i Drop Everything Green, które nie będą już nigdy dostępne w żadnym Jaguarze.
Typ E zadebiutował w Genewie w Szwajcarii 15 marca 1961 r. Zainteresowanie pojedynczym egzemplarzem coupé dostępnym do jazd próbnych było tak duże, że ​​Jaguar pośpieszył z drugim autem, tym razem roadsterem, z Coventry do Genewy jeszcze tej samej nocy. Do tego wydarzenia nawiązuje nazwa zastosowanego w cabrio zielonego lakieru, bowiem Norman’owi Dawis’owi, który odbył wspomnianą nocną podróż, nakazano „rzucić wszystko” (Drop Everything…) i pędzić do Genewy.
Najbardziej charakterystycznym elementem jest niepowtarzalny grawer wykonany przez artystę i projektanta Kinga Nerda na środkowej konsoli każdego egzemplarza, przedstawiający trasy przejazdu z Coventry do Genewy, które pokonywały oryginalne auta. Ręczne wykonanie każdego dzieła zajmuje ponad 100 godzin.
Do projektu prowadzono subtelne ulepszenia poprawiające użyteczność i właściwości jezdne, w tym pięciobiegową manualną skrzynię biegów, ulepszony system chłodzenia z autentyczną chłodnicą wykonaną ze stopu metali lekkich z 1961r. i elektrycznym wentylatorem chłodzącym, dodatkowo elektroniczny zapłon, a także z polerowany układ wydechowy ze stali nierdzewnej. Każdy samochód posiada również system informacyjno-rozrywkowy Jaguar Classic z wbudowaną nawigacją satelitarną i łącznością Bluetooth.
Type E 60 Collection można zamówić jedynie w parze, nie są oferowane pojedynczo.
Cena? Tylko dla poważnie zainteresowanych.
Latem 2022 roku tych 6 szczęśliwców wraz z osobami towarzyszącymi odbędzie swoimi nowymi samochodami niezapomnianą podróż z Covenrty do Genewy, podczas której doświadczą przepięknych krajobrazów, fantastycznej kuchni i co najważniejsze – stworzą własne wspomnienia w nowym-starym Jaguarze E-Type!