Hyundai Poland Racing staje do walki o najwyższe laury w RSMP 2020

Hyundai

Hyundai Poland Racing staje do walki o najwyższe laury w rozpoczynającym się sezonie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2020.

Fiński duet, Jari Huttunen i Mikko Lukka przystępują do tegorocznej rywalizacji w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w nietypowym sezonie ze zmodyfikowanym kalendarzem. Spośród początkowo zaplanowanych siedmiu rund, odbędą się cztery, a początkiem zmagań będzie MARMA 29. Rajd Rzeszowski odbywający się w dniach 6-8 sierpnia. Nowopowstały zespół Hyundai Poland Racing zapatruje się na sezon 2020 bardzo optymistycznie. Utalentowani Finowie, kierowani przez dwukrotnego mistrza świata WRC – Marcusa Gronholma, rozpoczęli przygotowania do sezonu, startując w czeskim rajdzie – Rally Bohemia 2020, w którym zdobyli zasłużone 3. miejsce. W skróconym sezonie 2020, zawodnicy wezmą udział w czterech rundach rozgrywanych na terenie Polski i Słowacji. Zespół Hyundai Poland Racing stanie do walki na odcinkach specjalnych w Hyundaiu i20 R5, obsługiwanym przez utytułowaną firmę Kowax 2Brally.

 

Polska to kraj, w którym rajdy samochodowe stoją na bardzo wysokim poziomie. W nadchodzącym sezonie będę dążył do tego, aby stać się jeszcze lepszym kierowcą, a Polska to idealne miejsce do rozwijania swoich umiejętności. Znam wielu polskich kierowców rajdowych, którzy prezentują bardzo wysoki poziom. Dlatego też nie mogę doczekać się rywalizacji z nimi. Wierzę, że wraz z zespołem Hyundai Poland Racing jesteśmy zdolni osiągnąć bardzo wysoki wynik. – powiedział Jari Huttunen, Kierowca w zespole Hyundai Poland Racing

 

Z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie sezonu w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski z zespołem Hyundai Poland Racing. Starty w Polsce będą dla mnie nie lada wyzwaniem, ponieważ nie mam dużego doświadczenia na polskich trasach rajdowych. Przed nami cztery rundy w Polsce i na Słowacji. Moje nastawienie jest bardzo dobre. Razem z Jarim chcemy znaleźć się w czołowej trójce na koniec sezonu. Wiemy, że kluczem do osiągnięcia sukcesu jest dobrze zorganizowana praca całego zespołu. Nasz zespół oraz partnerzy to profesjonaliści w swoich dziedzinach, dlatego wierzymy, że razem osiągniemy nasz wspólny cel w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. – powiedział Mikko Lukka, Pilot w zespole Hyundai Poland Racing

Starty zespołu Hyundai Poland Racing wspiera Hyundai Motor Poland, Hyundai Motorsport Customer Racing, GRX Grönholm RX oraz Kowax 2Brally, a my trzymamy kciuki!