Hyundai Karlik wspiera młodych kierowców!

Hyundai

Hyundai Karlik wspiera młodych kierowców!

Najbezpieczniejszy Młody Kierowca to konkurs organizowany od 2018 roku przez Polski Związek Motorowy. Celem wydarzenia jest promowanie bezpiecznej jazdy oraz zachęcenie do ciągłego edukowania młodzieży pod kątem przepisów i najnowszych technologii. W duchu tych wartości kierowcy spotkali się 10.09.2022r. aby walczyć o wyjazd na międzynarodowy finał, który odbywa się w Madrycie oraz o ufundowany na 30 dni, przez firmę Hyundai Karlik, nowy samochód.

Pierwszym zadaniem aby zakwalifikować się do krajowego finału było zdobycie możliwie najwyższego wyniku w teście. Zawodnicy, którzy najlepiej sobie poradzili z etapem online spotkali się na Torze Poznań. O godzinie 10:00 konkurs rozpoczął się pytaniami o wiedzę teoretyczną. Po 30 minutach 25 kierowców ruszyło na konkurencje praktyczne, które odbywały się w użyczonych przez firmę Hyundai Karlik samochodach. Podzieleni na grupy uczestnicy, przy pomocy instruktorów, brali udział w konkurencjach zmiany koła, pierwszej pomocy, jazdy z przyczepką, testu łosia oraz jazdy między pachołkami w zaklejonym Hyundai Tucson przy pomocy kamery 360.

Po przejściu wszystkich prób uczestnicy udali się w stronę podium gdzie po podliczeniu punktów wyłoniony został zwycięzca. „Każdy potrafi wejść za kółko, odpalić jedynkę i jechać do przodu, natomiast to co jest na drodze to są rzeczy, które czasami są nieuniknione i niespodziewane, więc zdecydowanie tego typu konkurencje pomagają nam sprostać wyzwaniom, które mogą nas spotkać na drodze.” Mówi Alan Ochman – najbezpieczniejszy młody kierowca 2022, który z pierwszego miejsca podium zszedł tylko po to, aby odebrać kluczyki do wygranego Hyundaia i30. Wraz z Jakubem Kapanajko, który zajął drugie miejsce, w dniach 7-9 października wezmą udział w międzynarodowym finale w Madrycie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału w konkursie i dziękujemy za promowanie bezpiecznej jazdy.