Honda e i CBR1000RR-R FIREBLADE zdobywają prestiżowe nagrody

Honda

Honda e i CBR1000RR-R FIREBLADE zdobywają nagrody Design Award w konkursie „Red Dot Award: Product Design 2020” – Honda e otrzymuje nagrodę „Red Dot: Best of the Best”

Honda ogłosiła, że zupełnie nowy samochód elektryczny Honda e i supersport CBR1000RR-R FIREBLADE zdobyły nagrody za wzornictwo produktu w jednej z najbardziej szanowanych nagród na świecie, Red Dot Award * .

Honda e

Honda e zdobyła nagrodę „Red Dot: Best of the Best 2020” w kategorii samochodów, a także otrzymała nagrodę „Red Dot 2020” w kategorii meta „Smart Products”.
Honda e jest pojazdem elektrycznym nowej generacji ukierunkowanym na prostą konstrukcję i łatwość użytkowania, opartą na filozofii Hondy zorientowanej na człowieka, przynosząc jednocześnie nowe wartości klientom, którzy spełniają potrzeby współczesnego życia miejskiego dzięki płynnie połączonej technologii i wyjątkowej dynamice jazdy . Deska rozdzielcza Hondy e posiada dwa duże ekrany dotykowe, które wyświetlają szeroki zakres aplikacji i połączone usługi informacyjno-rozrywkowe w atmosferze przypominającej salon, płynnie integrując się z miejskim stylem życia pasażerów. Uzyskując dostęp do różnych połączonych usług wyświetlanych na tych dużych ekranach dotykowych, kierowca i pasażerowie mogą cieszyć się taką samą łącznością i komfortem podczas jazdy, postoju lub ładowania. Akumulator znajduje się pod podłogą, pomimo niskiego środka ciężkości i stabilnego oparcia,

CBR1000RR-R FIREBLADE z nagrodą „Red Dot 2020” w kategorii motocykli.

CBR1000RR-R FIREBLADE został zaprezentowany na targach EICMA 2019 w Mediolanie we Włoszech w listopadzie 2019 r., a jego sprzedaż rozpocznie się wkrótce w Europie.
CBR1000RR-R FIREBLADE, pozycjonowany jako najlepszy okręt flagowy serii CBR, został opracowany z koncepcją „TOTAL CONTROL for the Track”, dążąc do wysokiej wydajności na torze i podczas wyścigów. Jego silnik został zaprojektowany z wykorzystaniem technologii RC213V MotoGP, co daje najmocniejszy jak dotąd silnik do CBR. Rama poprawiła stabilność przy przyspieszaniu i hamowaniu, a dzięki zaawansowanemu elektronicznemu systemowi sterowania wspierającemu jazdę sportową jego potencjał został jeszcze bardziej zwiększony. Honda uważa, że CBR1000RR-R FIREBLADE wygrał nagrodę częściowo ze względu na swoje funkcjonalne piękno dopracowane przez dążenie do granic wysokiej wydajności i radykalnie nowej formy, aby osiągnąć bezkompromisową funkcję nie tylko na drogach publicznych, ale także na torze.

• *Nagroda Red Dot Award przyznawana jest od 1955 roku i od tego czasu stała się jedną z najbardziej cenionych nagród za wzornictwo na świecie. 49 kategorii produktów przemysłowych oceniono na podstawie dziewięciu kryteriów, w tym stopnia innowacyjności, funkcjonalności, trwałości i ergonomii. Znakomite projekty są nagradzane trzema nagrodami: „Red Dot: Best of the Best”, „Red Dot” i „Honorable Mention”. „Red Dot: Best of the Best” to najbardziej prestiżowa nagroda wśród nich.